Bali-Kultury

Sakenan Chrám

Sakenan

Chrám Sakenan – Zajímavá místa Denpasar
Sakenan Temple je hinduistický chrám, který se nachází v severozápadní části vesnice Serangan, sub okresu Denpasar a Badungu. Je to asi 10 km jižně od Denpasaru na Bali a je jmenováno jako jedno z zajímavých míst na Bali. Vidíme výhled na pobřeží s krásným mořem, kopcem a pláží Nusa Dua, které se nacházejí na jižní straně. Struktura Sakenan Temple je rozdělena do 2 skupin, které jsou Sakenan Temple je chrámový komplex, který se nachází na východní straně a Dalem Sakenan Temple je chrámový komplex, který se nachází na západní straně.
Sakenan Temple History
Podle papyrusu Dwijendry Tattwy pochází jméno Sakenan od slova Sakya znamená vydělat přímé sjednocení mysli. Tento papyrus propracovává, že se Danghyang Nirartha zasekl a cítil krásu klidného moře a větru. Proto se zde ubytuje a dělá jógu, aby uctíval Boha jako svrchovanost nad bezpečností a prosperitou. V době jógy si přímo vydělal, aby spojil svou mysl Sakya. Proto staví oltář zvaný Sakenan Temple. V tuto chvíli místní lidé znají tento chrám jako chrám Dalem Sakenan, komplex chrámu na západní straně.
Sakenan Temple Ceremony
Mezitím místní lidé pořádají chrámový festival každých 6 měsíců (210 dní). Kromě toho je v sobotu Kliwon Wuku Kuningan (balijský kalendář). Je to spojení s Kuningan Day, velkou dovolenou pro balijské hinduisty. Oslava chrámového obřadu se koná 3 dny a nejvyšší obřadní průvod se nazývá Obřad Mapag Sakenan, který se koná druhý den (neděle Umanis Langkir). Oslava Chrámového obřadu doprovází tanec Wali (posvátný tanec) jako Barong Ket a Barong Landung Dance. Hinduisté přicházejí na toto místo k uctívání boha a přicházejí z různých oblastí, zejména z Badungského vladařství. Chrám Sakenan v jeho růstu je nyní zajímavým místem na Bali, které musíte navštívit během vaší dovolené na tomto tropickém ostrově.
Bali Jinak
the authorBali Jinak

Leave a Reply